BGŻOptima – opinia o nowym serwisie internetowym

Bank BGŻ Optima kolejny raz diametralnie zmienił swoją stronę. Nie tak dawno, po fuzji, czy też może bardziej przejęciu banku BGŻ przez francuski BNP Paribas BGŻ Optima została przeniesiona na nowy system bankowości internetowej. Nie obyło się bez problemów, przez jakiś czas BGŻ Optima nie dysponowała pełną funkcjonalności. Bodajże z tego co pamiętam nie dało się nawet lokat zakładać, a przynajmniej jako nowy klient nie można było założyć lokaty bezkarnej czy bez kompromisowej, ale po przejściu już było ok.

Nie pamiętam już, który z banków, czy dawny BGŻ, czy BNP Paribas wprowadził konieczność wgrywania skanu lub zdjęcia dowodu osobistego podczas składania wniosku o konto lub lokatę bezkarną bądź lokatę bezkompromisową. W każdym razie nie była to moim zdaniem dobra zmian, ponieważ utrudniała złożenie wniosku, a jako wydawca programów partnerski niewątpliwie to odczuliśmy.

Wtedy jednak szata graficzna nie została aż tak diametralnie zmieniona. Nowa strona wygląda już jednak całkiem inaczej. W zasadzie w ogóle nie nawiązuje do starej. Dużo grafiki, tło, jest znacznie cięższa i dodatkowo nie działa na starych wersjach przeglądarek. Jak ktoś ma jeszcze Windows XP i stare wersje Firefoxa lub Chroma, to może mu wyświetlić alert, że strona nie będzie działać poprawnie i wymaga nowszej wersji przeglądarki. Niestety na starych systemach na starych komputerach nie nie są już wspierane nowe wersje przeglądarek. Oczywiście, ktoś powie, że należy sobie zainstalować nowy system, ale po pierwsze to znowu koszty, a po drugie stara maszyna nie da rady funkcjonować na nowych systemach operacyjnych. Jednak według naszych testów po wyłączeniu alertu da się korzystać z nowej strony BGŻ Optimy, a system bankowości internetowej również działa poprawnie.

Mnie osobiście nie bardzo się podoba nowa szata graficzne BGŻOptima:

Strona główna BGŻ Optima

Lokaty BGŻOptima

Inwestycje BGŻ Optima

Konta Oszczędnościowe BGŻ Optima

Jak ktoś nie znał starego serwisu to można sobie zobaczyć screeny na dole pod tym artykułem o BGŻ Optima https://antyhaczyk.blogspot.com/2015/03/bgz-optima-opinie-lokata-bezkarna-konto.html Stronę BGŻOptima z nowym serwisem można oczywiście obejrzeć w domenie banku https://www.bgzoptima.pl/ Na stronie głównej, tło obrazkowe z górami. Na podstronach ciemny background. Jakieś ramki wszystko się rusza i przewija, a ogólnie można odnieść wrażenie, że jest tam chaos. W mojej opinii stary serwis BGŻOptima był lepszy i bardziej przejrzysty. Na szczęście system transakcyjny bankowości internetowej na razie nie jest modyfikowany.

Nie rozumiem trochę wyboru akurat takiego desingu – bank powinien mieć prostą przejrzystą stronę, do tego obecnie w Internecie coraz większy nacisk kładzie się na uproszczanie wszystkiego i tworzenie prostych, łatwych w nawigacji i przejrzystych witryn nie obciążających serwera.

Dodaj komentarz