Serwer na sklep sprzedający dekoracje

W dzisiejszym poście odpowiemy na pytanie jednego z naszych użytkowników odnośnie wyboru serwera.


Michał (użytkownik)
:
Witam serdecznie, chciałem się was się was zapytać o kilka spraw ponieważ mam dylemat odnośnie wyboru serwera dla sklepu sprzedającej dekoracje komunijne. Otóż szukam jakiegoś w miarę możliwości taniego serwera, a zarazem takiego, który wytrzyma na przyszłość wzrost liczby odwiedzin. Dekoracje komunijne nie są tak popularną branżą, więc raczej sprzedając dekoracje komunijne nie spodziewałbym się, dużego zużycia transferu, ale mimo wszystko chciałbym mieć jakiś margines bezpieczeństwa na przyszłość. Oczywiście dobrze gdyby serwer był mało awaryjny. Wiem, że trudno to wszystko pogodzić, ale może możecie coś mi Państwo doradzić.

Redakcja odpowiada:

Witamy, raczej nie będziemy tu reklamować konkretnych firm, ale postaramy się w miarę możliwości udzielić kilku porad. Otóż dekoracje komunijne rzeczywiście nie są branżą zbytnio popularną, więc powinno dać się znaleźć coś w miarę taniego, co wystarczy na taki sklep. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że dekoracje komunijne kupuje się sezonowo, więc wiąże się to z czasowym wzrostem wykorzystania transferu. Zatem jeśli hosting będzie stabilny to przede wszystkich znaczenie ma tu wykorzystanie transferu a nie obciążenie, bo większość płatnych serwerów – tych porządnych nie będzie miała problemów pod wpływem obciążenia wynikającego ze wzrostu oglądalności sklepu sprzedającego dekoracje komunijne, aczkolwiek podkreślam, że mam tu na myśli porządne serwery rozwiniętych firm, a nie „początkujące” hostingi podnajmujące serwer albo stawiające amatorskie serwery.

Aktualnie na rynku na pewno znajdzie się coś odpowiedniego dla Pana, bo ofert jest ogrom, przy czym podkreślam na tym nie warto przesadnie oszczędzać, lepiej zapłacić trochę więcej i mieć pewność, że w sezonie komunijnym gdy dekoracje komunijne sprzedają się najlepiej, będzie wszystko ok.
serwerowania

Zachęcamy też do przeczytania porad dotyczących wyboru serwera odnośnie projektu strony w serwisie Webbest.